Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2020 m. sausio 7 d., antradienis

L. J. Ross Hevenfildas


   Viršelis: L. J. Ross Hevenfildas (Heavenfield), leidykla Jotema, 2019 m., iš anglų kalbos vertė Dalia Paslauskienė, 320 psl.
Apie autorę. L. J. Ross (pilnas vardas Louise Ross)  gimė ir užaugo Nortumberlende. Ji Londono Karališkojoje koledže baigė teisės studijas ir dvidešimt metų dirbo teisininke. Gimus sūnui, nusprendė,  kad atėjo laikas pokyčiams ir pabandė rašyti. L. J. Ross debiutinis romanas apie inspektorių Rajeną ,,Šventoji sala" susilaukė stulbinančio pasisekimo.   Ji metė teisininko darbą ir atsidėjo kūrybai. Po pusmečio išėjo antra Rajeno serijos dalis ,,Jovaro įduba", po to sekė dar du romanai: ,,Hevenfildas" ir ,,Angelas".
Apie knygą. Atokioje Hevenfildo bažnyčioje aptikus negyvėlį, šalia jo per daugybę mylių aplink atsiduria vienintelis žmogus — detektyvas vyresnysis inspektorius Rajenas. Ginklo nėra, motyvas nežinomas, įtariamųjų nerasta.
  Jau ir taip laikinai nušalintas nuo pareigų Kriminalinių tyrimų skyriuje, Rajenas privalo sunkia kova atgauti savo gerą vardą. Tačiau netrukus pavojus ima grėsti ne tik jo karjerai — vienas po kito miršta žymiausi paslaptingojo „Rato“ nariai. Kažkas trokšta matyti Rajeno vardą aukų sąraše, o jam pačiam, norint išvengti mirties, teks atpažinti kolegų gretose įsisukusį velnią. Kol dar ne vėlu.
  Rajeno nelaimei, velnias atrodo lygiai taip pat, kaip ir bet kuris žmogus...
 Mano nuomonė. Įtraukiantis detektyvinis pasakojimas su smagiais pašmaikštavimais, nuo kurių tekstas tampa dar įdomesnis. Knygos siužetas sukasi apie žmogžudystes, siejamas su paslaptinga šėtono garbintojų sekta, su kova dėl įtakos organizacijoje.  Be detektyvinio siužeto knygoje plevena ir romantinė dvasia, ir, nepatikėsite, knygai tai suteikia tik pliusų. Nors visada pasisakau už gryną žanrą, tačiau šioje knygoje visi lyriniai  nukrypimai ir juokingi pašmaikštavimai man labai derėjo. Lengva, smagu ir įdomu skaityti, nepalieka slogaus įspūdžio. Sakyčiau, knyga savo forma, labiau linksta prie klasikinių detektyvų, nei prie šiuolaikinių autorių kūrybos. Mielai skaitysiu  ir kitas inspektoriaus Rajeno serijos knygas.
   Įvertinimas: 2 (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - puiki). 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą