Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2017 m. gruodžio 27 d., trečiadienis

Jo Nesbø Sūnus

jo-nesbo-sunus
Viena sakinys. Jeigu žmogus negauni to, ko nusipelnęs, tuomet tai pasiimi <...> 23 p.
Žanras. Detektyvas.
Viršelis. Jo Nesbø Sūnus (Sønnen), leidykla Baltos lankos, 2016 m., iš  norvegų kalbos vertė Alvyda Gaivenienė, 258 p.
Apie autorių.   Jo Nesbø gimė (1960.03.29) Osle, vaikystę leido Molde.  Baigė “Norwegian School of Economics”, po jų dirbo finansų srityje. Po darbo jis atsipalaiduodavo rašydamas ...dainas, todėl pasitaikius galimybei jis su jaunu džiazo bosininku įkūrė grupę Di Derre ir kurį laiką derino darbą finansų srityje ir grupės pasirodymus. Bet pervargęs nuo tokio ritmo, pasiėmė 6 mėnesius atostogų ir iškeliavo į Australiją, kur, būdamas 37 metų,  parašė savo pirmąją knygą “The Bat”. Kūrinys buvo puikiai sutiktas kritikų ir skaitytojų. Už jį autorius gavo Stiklinį raktą - premiją, skiriamą geriausiam skandinavų detektyvų rašytojui, taip pat prestižinį Riverton apdovanojimą - jis teikiamas geriausiam Norvegijos metų kriminalinio kūrinio autoriui. Šiuo metu rašytojas su žmona ir dukra Selma gyvena Osle. Plačiau čia.
Apie knygą. Moderniame Oslo kalėjime dešimtmetį kalintis Sonis – idealus kalinys. Ramaus būdo vaikinas seniai tapo kitų nuteistųjų išpažinčių klausytoju, o korumpuota kalėjimo valdžia naudojasi juo svetimiems nusikaltimams nuslėpti. Už šias keistokas paslaugas kaliniui nenutrūkstamai tiekiamas heroinas. Narkomanu, abejingu savo likimui, Sonis tapo, kai, norėdamas išvengti susitepusio policininko vardo, nusižudė jo tėvas. Tačiau netikėta kalinio išpažintis supurto primigusią Sonio sąmonę – taip seniai slėpta tiesa apie tėvo mirtį paskatina jį suregzti ir įvykdyti genialų pabėgimo iš kalėjimo planą. Prasideda nuožmi, šaltakraujiškai apskaičiuota keršto medžioklė. Šį kartą Sonis diktuos žaidimo taisykles.
 Vyresnysis inspektorius Simonas Kefas, senosios policijos mokyklos atstovas, vieną dieną gauna naują nužudymo bylą ir naują kolegę. Sekdami Oslo nusikalstamo pasaulio pėdsakais, Simonas ir Kari netikėtai įsitraukia į Sonio vykdomų žmogžudysčių tyrimą. Vaikino tėvas buvo inspektoriaus draugas ir kolega, todėl Simonas įtaria, kas yra naujasis Oslo mirties angelas ir kokie Sonio tikrieji tikslai.
Mano nuomonė. Dar vienas p u i k u s  detektyvas. Be Hario Hūlės, bet tikrai, labai geras. Jo Nesbø neišsisemia, atvirkščiai. Galiu daugiau nieko ir nebesakyti nei apie šią knygą, nei apie Jo Nesbø, visiems ir taip aišku: tai mano mylimukas. Kiekviena jo knyga - man šventė. Šventė ir ši. Knygoje nėra privalomo detektyvui netikėtumo fragmento, jau nuo pirmų puslapių gali apčiuopti knygos siužetą, tačiau tai nesumažina įtampos ir noro versti puslapį po puslapio. Nes domina ne kas, o kaip ir kodėl, ir tai sukelia gerokai didesnę intrigą, patikėkite. Puikiai sukurti psichologiniai herojų charakteriai neleidžia vienareikšmiškai teigti, kad blogiukas yra neigiamas personažas ir juo bodėtis. Atvirkščiai, būtent šie personažai sukelia didžiausias simpatijas ir susižavėjimą bei suteikia knygai ekspresijos. Tai va, kartoju, dar vienas p u i k u s  Jo Nesbø detektyvas.
Įvertinimas. 5/5

Jeffery Archer Kainas ir Abelis

Žanras. Šeimos kronika.
Viršelis. Jeffery Archer Kainas ir Abelis (Kane and Abel), leidykla Scriptus, 2017 m., iš anglų kalbos vertė  Giedrė Tartėnienė, 528 p.
Apie autorių. Jeffrey Archer (angl. Jeffrey Howard Archer, Baron Archer of Weston-super-Mare, g. 1940 m. balandžio 15).
Mokyklą baigė Somersete, vėliau mokėsi Oksforde Brasenose kolegijoje, daug sportavo ir gavo trenerio diplomą.
  1966 m. vedė universiteto bendramokslę Merę, 1967 metais pradėjo politinę karjerą - tapo Londono miesto tarybos nariu. O 1969 metais - jis vienas jauniausių britų Parlamento narys, tačiau 1974 m. priverstas palikti Parlamentą, nes bankrutavo Kanados bendrovė "Akvablast", į kurią Archer buvo investavęs visas savo santaupas. Norėdamas pagerinti savo finansinę padėtį Archer nutaria imtis rašytojo karjeros. Pirmasis jo romanas labiau autobiografinis. Jį vidutiniškai įvertino kritikai, bet JAV jis tapo bestseleriu. Sekanti knyga padėjo Archer išbristi iš skolų. Romanas "Ar sakyti prezidentui?" sukėlė skandalą JAV ir Didžiojoje Britanijoje, tačiau išgarsino Archer, kaip politinių romanų autorių.
Archer parašė daugiau negu 20 romanų.
  Tapęs rašytoju Jeffrey Archer nemetė politikos. 1985 m. jis išrinktas konservatorių partijos, kuriai vadovauja Margaret Thatcher, pirmininko pavaduotoju. Bet kitais metais rašytojas patenka į skandalą, todėl yra priverstas palikti politiką antrą kartą.
  Archer užsiima labdara, 1992 m. jam suteiktas lordo titulas. 1997 m. Jeffrey Archer dalyvauja rinkimuose į Londono mero postą. Tačiau žiniasklaida vėl atskleidžia juodinančius jį faktus, jis paduodamas į teismą ir pašalinamas iš partijos. Tuo metu Archer pastato spektaklį "Kaltinamasis" ir suvaidina jame pagrindinį vaidmenį. 2001 m. Archer pripažįstamas kaltu melavus teisme ir nuteisiamas 4 metams kalėjimo.
   Kalėjime Archer parašė ir pradėjo publikuoti "Kalinio dienoraštį", taip pat kitus kūrinius.2003 metų pradžioje anksčiau laiko išleistas į laisvę Jeffrey Archer vis dar yra lordas ir buvęs Parlamento narys, aktyviai dalyvauja labdaringoje veikloje ir tęsia savo literatūrinę karjerą. 2007 m išvakarėse jis išleido savo romaną "Judo evangelija", parašytą bendradarbiaujant su Australijos Biblijos tyrinėtoju Francis Moloney.
 
Šiuo metu kartu su žmona Mere gyvena Old Vikaridže, Grenčesteryje, ir Londone. Turi du sūnus.
Apie knygą. Nuošalioje Slanimo pamiškėje ir prašmatnioje Masačusetso ligoninėje tą pačią 1906-ųjų dieną gimę berniukai neturi nieko bendra. Vienas bedalis pavainikis, atliekama burna medžioklio trobelėje, antras – garbingos ir turtingos Bostono bankininkų dinastijos paveldėtojas.
  Įnoringas likimas kelis sykius perkryžiuoja Viljamo Kaino ir Abelio Rosnovskio gyvenimo kelius ir įžiebia šešis dešimtmečius trukusią neapykantą. Abu vyrai nieko nepamiršta ir niekada neatleidžia. Per karą, krizes, pakilimus ir triumfo akimirkas Kainas su Abeliu siekia
pergalės, kuri skirta tik vienam iš jų.
  Lieka tik klausimas, kada pasikartos Pradžios knygos istorija...
Mano nuomonė. J. Archer pasakojama istorija bei pasakojimo maniera skaitytoją įtraukia nuo pirmų puslapių ir nepaleidžia iki paskutinių. Įkliuvau ir aš į J. Archer spąstus: skaičiau nepaleisdama iš rankų kol užverčiau paskutinį puslapį. Įdomi istorija apie du vyrus, gimusius ir augusius ne tik skirtinguose žemynuose bet ir skirtingose socialinėse sąlygose, tačiau likimo užgaida susitikusius ir tapusius aršiais konkurentais.  Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi, - taip galima būtų apibūdinti šios knygos herojų tarpusavio nesutarimus ir kuriamos keršto planus, kurie, lakui bėgant, atsisuka prieš juos pačius. 
  Kas skaitėte  Kliftonų kronikas, galiu pasakyti, jog ,,Kainas ir Abelis" tai Kliftonų kronikų mini versija. Veikėjai kiti, ir istorija kita - mano galva, stipresnė - tačiau išlikę pagrindinės J. Archer pasakojimo gairės: pasakojimas ištęstas per laiką, dviejų šeimų priešprieša, karas, emigracija, valdžios siekimas bei pagrindinių herojų didelės ambicijos.  Man, sakyčiau, ši knyga paliko geresnį įspūdį lyginant su Kliftonų kronikomis. Viena, ir pagrindinė, priežastis - ji trumpesnė ir labiau koncentruota: paėmei, prisėdai, perskaitei ir ramu ;)
Įvertinimas. 4/5