Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2017 m. spalio 24 d., antradienis

Renee Knight Visai svetimas žmogus

Vienas sakinys.
,,<...> literatūra - geriausias būdas praskaidrinti galvą" 47 p.
Žanras. Psichologinis trileris.
Viršelis. Renee Knight Visai svetimas žmogus (Disclaimer), leidykla Alma littera, 2016 m. iš anglų kalbos vertė Zita Marienė, 288 p.
Apie autorių. Renee Knight (Renė Nait) gimė 1959 m. Londone. Prieš tapdama rašytoja,  režisavo dokumentinius filmus BBC televizijoje. Rašė scenarijus BBC, Channel Four ir Capital Films televizijoms. 2013 metais ji baigė Faber Akademijos romanų rašymo kursą, kuriame ir pradėjo rašyti šį romaną. Šiuo metu gyvena Londone su vyru ir dviem vaikais
Apie knygą. Naujuose namuose šalia lovos aptikusi nematytą knygą Katerina tikisi maloniai praleisti vakarą. Raudona linija stropiai pabraukta pastaba: Bet koks panašumas į gyvus ar mirusius asmenis yra visiškai atsitiktinis. Tačiau moterį greit ima krėsti drebulys – knygoje aprašyta tai, kas jai pačiai nutiko prieš dvidešimt metų. Su tiksliausiomis smulkmenomis atkuriama diena, kurią Katerina buvo nutarusi ištrinti iš atminties. Kaip ši knyga pateko į jos šeimos namus? Kas yra jos autorius ir iš kur jis apie Kateriną žino tai, ką ji manė paslėpusi net nuo savęs? Kokių tikslų ir kodėl jis siekia? Katerina supranta turinti vienintelę išeitį – atskleisti, kas iš tikrųjų nutiko lemtingąją dieną. Tik ar ji išdrįs ir ar atskleista tiesa nepražudytų iš pažiūros tobulo jos gyvenimo?
Mano nuomonė. Siužetas įsisiūbuoja labai pamažu, tačiau kuo toliau skaitai, tuo sunkiau padėti knygą į šalį. Pasakojama iš dviejų žmonių pozicijų, tad tuo pat metu galima lyginti dvi nuomones apie tą patį įvykį. Kas teisus? To nesužinojau iki knygos pabaigos... 
 Skaitant šmėstelėjo mintis apie tai, kaip dažnai mes pasigauname kokią nors kito žmogaus mestelėtą frazę, patikime jo žodžiais, kurie gali būti visiškai priešingi tiesai ir nuklajojime jo, o ne savo, tiesos keliais, kuriais vėliau labai sunku sugrįžti.
  Pastaruoju metu išleista daug tokio stiliaus knygų, kaip ši, pvz. Caroline Eriksson Dingę, Gillian Flyn Dingusi, Paula Hawkins Mergina traukiny, kuriose siužetas vystomas realių ir susigalvotų ar įteigtų įvykių supriešinimu. Ir galiu pasakyti, kad knyga ,,Visai svetimas žmogus" puikiai atstovauja šį, kaip aš vadinu ,,buitinis-psichologinis trileris" žanrą.
 
  Įvertinimas. 4/5

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą