Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2017 m. spalio 24 d., antradienis

Mark Mills Žiaurusis sodas


Vienas sakinys. ,,Karus sukursto seniai, o kariauti siunčiami jauni vyrai." 186 p.
Žanras. Detektyvas?
Viršelis. Mark Mills Žiaurusis sodas (The Savage  Garden), leidykla Jotema, 2009 m., iš anglų kalbos vertė Vitalija Liutvinskienė, 288 p.
Apie autorių. Anglų rašytojas ir scenaristas Mark Mills gimė 1963 m. Ženevoje. 1986 m. baigė Kembridžo universitetą, gyveno Italijoje, Prancūzijoje. Pirmas jo parašytas scenarijus 1993 m. buvo nominuotas BAFTA, vėliau gavo apdovanojimus Europos kino festivalyje, pirmas romanas ,,'The Whaleboat House'" taip  pat susilaukė sėkmės. Rašytojas šiuo metu gyvena Oksforde su žmona ir 2 vaikais.

Apie knygą. Kiek pasimetusį, diplominį darbą besirengiantį rašyti Kembridžo studentą Adamą Striklendą vieną popietę į savo kabinetą pasikviečia profesorius ir pasiūlo vasarą padirbėti prie netipinio projekto — parašyti mokslinę monografiją apie žymųjį Dočių sodą Toskanoje, penkioliktame amžiuje įkurtą vieno didiko žmonai atminti. Šis parkas — tai paslaptingas skulptūrų, grotų, vingiuojančių upokšnių bei romėniškų įrašų pasaulis. Tačiau Adamas ima suprasti, kad po neįprasta parko ikonografija slypi kažkas grėsminga.
Keistai istorijai ėmus aiškėti, Adamas susivokia, jog jis įpainiojamas į aplink verdančių intrigų verpetą. Vis labiau gilindamasis į savo tyrimo objektą, Adamas ima įtarti, kad jam nekaltai pasiūlytas projektas gali būti gudraus sumanymo dalis. Tad ar šioje intrigoje jis tik naivus studentas, kuriam nelengvai sekasi aiškintis paslaptingas detales, ar juo naudojamasi kaip įrankiu, padėsiančiu atskleisti tikrąsias iš praeities besibeldžiančių mirčių priežastis?

Mano nuomonė. Anotacijoje rašoma, kad tai detektyvas. Gal, bet aš šio žanro aptikau tik pėdsakus. Knygų lentynoje šio romano tikrai neieškočiau  prie detektyvų.
  Lėtai, su pasigardžiavimu, atskleidžiant detalę po detalės, knygoje papasakota vienos šeimos istorija. Yra šiek meilės intrigų, šiek tiek meno istorijos pamokų, šiek tiek antikos mitų studijos bei dar viena Dantės ,,Pragaro"  interpretacija, ir visa tai įvyniota į  ,,detektyvinį" siužetą: iš parko suplanavimo studentas išsiaiškina žmogžudystę, įvykdytą prieš 400 metų ir ją susieja su įvykiais, kurie vyko prieš 14 metų. Visko perdėtai daug ir viskas suveltą į vieną kamuolį, todėl net sunku apibūdinti šios knygos žanrą, greičiausiai tai vadovėlis būsimam parkų architektui su lyriniais ir detektyviniais nukrypimais, kad nebūtų taip nuobodu skaityti. Knygą įveikiau, perskaičiau iki pabaigos, bet taip ir nesupratau, ar vertėjo.
  Tiesa, yra ir pliusų. Vieną riebų pliusą galėčiau parašyti dėl romano veiksmo vietos pasirinkimo - Toskanos regiono gamta ir miesteliai knygoje puikiai perteikti, lyg savo akimis stebėtum pro automobilio langus atsiveriančius vaizdus. Ir dar vieną riebų pliusą galėčiau parašyti dėl knygoje randamų labai netikėtų palyginimų, pvz. suglebęs ir šiltas it nepakilusi tešla kūnas, veidas panašus į veržlių maišą, medžiai it apgirtę meilužiai šokių salėje linguoja į šonus.  
Įvertinimas. 2++/5

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą