Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2022 m. kovo 28 d., pirmadienis

Yangsze Choo Dvasių nuotaka

  Viršelis. Yangsze Choo Dvasių nuotaka (The  Ghost Bride), leidykla Alma littera, 2020 m., iš anglų kalbos vertė Irena Kupčinskienė, 344 psl.
  Apie knygą. Stulbinamai originalus romanas, persunktas kinų tradicijomis, romantiška intriga, netikėtais posūkiais ir magiškuoju realizmu. 1893 m., Malaja Li Lan, garbingos kinų šeimos duktė, tikisi sėkmingai ištekėti. Tačiau tėvui praradus turtą, tai padaryti sudėtinga. Bet likimas įsikiša, kai ji gauna labai turtingos Limų šeimos pasiūlymą tapti jų vienintelio mįslingomis aplinkybėmis mirusio sūnaus nuotaka. Retai pasitaikančios tradicinės tuoktuvės su dvasia rengiamos norint ją nuraminti. Tokia santuoka užtikrintų Li Lan sotų ir saugų gyvenimą. Tik kokia būtų to kaina?
Nenoromis svarstydama vedybų pasiūlymą, mergina įtraukiama į tamsų paralelinį kinų pomirtinio gyvenimo pasaulį. Čia ji sutinka paslaptingą ir nenuspėjamą Er Langą ir turi atskleisti tamsiausias Limų paslaptis bei sužinoti tiesą apie savo šeimą, kad nebūtų priversta amžinai likti dvasių pasaulyje. Pagal šią knygą „Netflix" sukūrė serialą tuo pačiu pavadinimu.
   Mano nuomonė. Labai įdomus siužetas, tokio pobūdžio knygos dar neteko skaityti. Jei apie daugelį knygų galiu pasakyti: ,,Ši panaši į tą, o ši – į aną", tai apie ,,Dvasių nuotaką" taip pasakyti negalėčiau. Su kinų folkloru, mitologija ir laidojimo papročiais man neteko susidurti, todėl į romano rūbą įvilktas ir suprantamai perteiktas kinų tikėjimas anapusiniu gyvenimu man kėlė didelį smalsumą. Knygoje aprašomi du paraleliai egzistuojantys pasauliai: materialusis ir dvasių. Autorė  detaliai perteikia materialųjį XIX a. pabaigos Malajos kinų pasaulį – vyravusią madą, papročius, maisto kultūrą. Tiek pat detaliai supažindina ir su dvasių (pomirtiniu) pasauliu. Ji, tarsi Dantė, veda skaitytoją anapusinio pasaulio labirintais, atskleisdama įdomias, mums, europiečiams, nežinomas kinų įsivaizduojamo pomirtinio pasaulio detales. Būtent mistiniai elementai ir yra knygos varikliukas, jos įdomumas. Parašyta patrauklia kalba, gana gyvai, tad skaityti tikrai nepabodo. Man patiko, tačiau skaitytojams, kurie visiškai nesidomi folkloru, kitų tautų kultūra, bodisi magiškuoju realizmu ir yra realistinių (žemiškų) romanų gerbėjai, vargiai ši knyga patiks. Nors...ką gali žinoti, kiekvienas žanras turi savo žavesio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą