Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2020 m. vasario 13 d., ketvirtadienis

Renata Šerelytė Raganos širdis

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „šerelytė raganos širdis“
Viršelis. Renata Šerelytė  Raganos širdis, leidykla Alma littera, 2018 m., 222 psl.
Apie autorę. Renata Šerelytė gimė 1970 m. gegužės 11 d. Šimonyse, Kupiškio raj. 1986 m. žurnale „Moksleivis“ išspausdinti pirmieji eilėraščiai. 1988 m. baigė Šimonių vidurinę mokyklą, o 1994 m. – lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete. Bendradarbiavo „Žvaigždutėje“, „7 meno dienose“, „Jaunimo gretose“.
 1995 m. pasirodė pirmasis novelių rinkinys „Žuvies darinėjimas“. 1996 m. įstojo į Lietuvos rašytojų sąjungą. Išleido dar keletą novelių rinkinių, knygų vaikams, kelis romanus.
Renatos Šerelytės novelės verstos į anglų, prancūzų, švedų, rusų, gruzinų, lenkų ir kitas kalbas.
Šiuo metu rašytoja gyvena Vilniuje.
  Apie knygą. Barbora Radvilaitė mūsų istorinėje ir literatūrinėje tradicijoje – bent jau kol kas – priklauso vyriškajai paradigmai. Pasitelkiant vyrišką logiką ir fiziologiją, ne kartą buvo bandyta įspėti ir paaiškinti šios moters paslaptį. Žinodama, kad tokie bandymai ne visada sėkmingi, šiame romane nesistengiau nieko „išaiškinti", – juk paslaptys mieliau paklūsta intuicijai nei logikai. – taip savo knygą pristato autorė.

  Mano nuomonė. Dar viena visiems puikiai žinomos Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorijos versija, tačiau šiuokart papasakota visai kitu kampu. Pagrindinė knygos veikėja šioje istorijoje yra Magdalena - nusigyvenusi bajoraitė, valkata, ragana, karalienės Bonos tarnaitė ir Barboros Radvilaitės patikėtinė. Knygoje kaip gerai nutapytame paveiksle susilieja šviesa ir šešėliai, o tarp jų, tarsi jungiamoji grandis, laviruoja Magdalena.  Man patiko.
  Įvertinimas: 3 (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - puiki). 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą