Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2018 m. rugsėjo 12 d., trečiadienis

Victoria Hislop Gija

9789955133377-gija_1448982134-603d639957f72ef35433e3f23de0feef.jpg Oficialiai. Victoria Hislop Gija (The Thread), leidykla Jotema, 2012 m., iš anglų kalbos vertė Indrė Žakevičienė, 416 p.
Turinys. 1917-ųjų Salonikai. Gimus Dimitriui Komninui, klestintį daugiakultūrį miestą, kur draugiškai gyvena krikščionys, žydai ir musulmonai, nuniokoja gaisras. Tai tik pirmoji iš daugelio katastrofų, amžiams pakeisiančių šį miestą; čia gyvenančius žmones ima priešinti karas, baimė ir persekiojimai. Po penkerių metų į Graikiją atvyksta Katerina, nes jos namus Mažojoje Azijoje sugriauna turkų kariai. Įsisiautėjusiame chaose pametusi motiną ji atsiduria nežinia kur plaukiančiame laive. Nuo tos dienos Dimitrio ir Katerinos gyvenimai susipina, tačiau tarp jų įsiterpia ir miesto istorija.
 2007-ųjų Salonikai. Jaunas vaikinas, pusiau anglas, pusiau graikas, pirmą kartą išgirsta senelių istoriją ir supranta, kad turi apsispręsti. Daugelį dešimtmečių jo seneliai saugojo jėga iš numylėto miesto ištremtų bičiulių prisiminimus ir jų lobius. Gal dabar jis turėtų tapti tų lobių sergėtoju? Ar jam likti, ar išvykti?
Mano nuomonė. Tai trečioji mano skaityta šios autorės knyga. Visi jos romanai yra įdomūs, informatyvūs, bendražmogiški. Victoria Hislop, būdama žurnaliste, daug dėmesio skiria istoriniams faktams, būtent ant jų ir dėlioja knygos siužetą. Vienas ar keli istoriniai įvykiai nulemia veikėjų likimus, jų poelgius, išryškina charakterio savybes. Šioje knygoje pasakojimo gija eina per kelis Salonikų dešimtmečius bei apima trijų kartų gyvenimą. Tiek knygoje ,,Saulėtekis", tiek šioje knygoje autorė paliečiama vieną skaudžiausių temų - tai rasinė ir religinė neapykanta. Tačiau kaip priešpriešą  istorinei neteisybei autorė iškelia tokias pagrindinių herojų savybes, kaip meilė, ištikimybė, atjauta. Net beviltiškiausiomis gyvenimo akimirkomis autorė tiki gera žmogaus valia bei sveiku protu. Todėl visada malonu skaityti šios autorės knygas, nes jos tiesiog spinduliuoja pozityvą.   
  Įvertinimas. 2  (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - būtina perskaityti). 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą