Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2018 m. birželio 10 d., sekmadienis

Tess Geitsen Kaulų sodasOficialus pristatymas. Tess Geritsen Kaulų sodas (The Bone Garden), leidykla Jotema, 2014 m., 416 p., iš anglų kalbos vertė Jonas Čeponis.
Apie autorę. Tess Gerritsen gimė 1953 m. San Diego mieste, išeivių iš Kinijos šeimoje. Jos tikrasis vardas yra Terry, tačiau mes ją pažįstame literatūriniu slapyvardžiu - Tess Gerritsen. 1975 m. Terry Stanfordo universitete baigė antropologijos bakalauro studijas ir išvyko toliau studijuoti mediciną Kalifornijos San Francisko universitete. 1979 m. įgijo medicinos daktaro laipsnį, ištekėjo už Jacob Gerritsen, taip pat gydytojo, ir  persikėlė gyventi į Honolulu (Havajai), kur gimė  du jų sūnūs.
 T. Gerritsen toliau rašė, kūrybą derindama su gydytojos darbu. sulaukė išskirtinio skaitytojų dėmesio. Pagaliau įsitikinusi, kad jos pašaukimas yra literatūra, autorė atsidėjo vien tik kūrybai.
 Šiuo metu rašytoja gyvena  Camden, Meinas
  Knygos turinys. Savo įsigyto namo sode Džulija Hemil aptinka kraupų radinį – akmeningoje dirvoje užkastą moters kaukolę, o Bostono teismo medicinos ekspertė Mora Ailz  įgudusia akimi nustato neabejotinas nusikaltimo žymes. Tačiau žinios apie tai, kas tokia toji bevardė moteris buvo ir kas jai nutiko, siekia 1830-uosius...
  Kad išgalėtų susimokėti už mokslą, Norisas Maršalas, gabus, bet neturtingas Bostono medicinos koledžo studentas, padeda iš kapų grobti numirėlius, kurie reikalingi mokantis anatomijos. Tačiau netgi tokia šlykšti komercinė veikla nublanksta prieš sukrečiančią medicinos sesers žmogžudystę. O kai toks pat šiurpus likimas ištinka įžymų daktarą, dėl nelegalios prekybos lavonais Norisas tampa pagrindiniu įtariamuoju.
   Mano nuomonė. Tess Gerritsen žinau kaip detektyvų autorę, tačiau, jau skaitau ne pirmą jos, kurios kalba apie autorės  knygą, o su grynu detektyvo žanru jos kūryboje dar nesusidūriau. Na, kad ir šis romanas. Taip, su tam tikra išlyga jį būtų galima priskirti detektyviniam žanrui, tačiau man labiau patiko kita knygoje aprašoma istorija -  medicinos mokslo istorija. Retai romane taip įdomiai ir išsamiai pateikiama informacija apie medicinos mokslo vystymąsi.
  Knygos siužeto vingiai driekiasi nuo XIX a. iki mūsų dienų. Istorija vykstanti dabar kiek nuobodoka, nuspėjama, tačiau įvykiai, nukeliantys į XIX a. Bostoną, yra labai gyvi, įstorija įtikinama, apipinta smulkmenomis, kurios kelia nuostabą ir susižavėjimą neišsemiamu autorės žinių bagažu. Net man, visiškai nesidominčiai medicina ir jos istorija, buvo įdomu skaityti apie tuometinę mediciną, jos mažus, tačiau tvirtus žingsnius pažangos link.
  Knygą galėčiau apibūdinti kaip detektyvo ir populiariosios medicinos istorijos miksą, todėl ji turėtų patikti plačiam ratui skaitytojų
Įvertinimas. 2  (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - būtina perskaityti).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą