Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2018 m. birželio 10 d., sekmadienis

Michael Katz Krefeld Paklydęs

   Oficialus pristatymas. Michael Katz Krefeld  Paklydęs (Afsporet), leidykla Kitos knygos, 2014 m., iš danų kalbos vertė Aurelija Bivainytė, 294 p.

   Michael Katz Krefeld gimė 1966 m., Gammel Holte, DanijaPirmiausia Michael Katz Krefeld pradėjo rašyti noveles. Keletas jų buvo parduotos vokiečių ir amerikiečių televizijoms. Nuo tada Michael Katz Krefeld dirba konsultantu Danijos kino industrijoje ir reklamos įmonėse "Lego'' ir "Universal Music".
Autorius taip pat parašė 15 scenarijų danų televizijos serialams: "Nikolaj & Julie" (DR), "Hotellet" (TV2), "Skjulte Spor" (TV3), "Nynne" (TV3).
 Literatūroje debiutavo 2007 romanu "Før stormen", vėliau pasirodė ir kiti romanai. Michael'io knygos parduodamos Vokietijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir Islandijoje.
     Knyga ,,Paklydęs" prasideda epizodu, kai Julstos sąvartyne buldozerininkas netikėtai aptinka jauną moterį, nuogą, iki kelių įkastą į metalo laužą. Griaučiai tvirtai aptempti oda, o kūnas – kalkių baltumo. Lyg marmurinis angelas, panašus į dar keturis, ten matytus anksčiau. Kas gi tai?
Nesugebėjęs susekti savo mylimosios Evos žudiko, detektyvas Raunas meta darbą Kopenhagos policijoje, be perstojo geria, vienišas dienas leisdamas senoje jachtoje. Geras Rauno bičiulis paprašo pagalbos. Jo kavinės darbuotoja maldauja padėti surasti dingusią dukrą. Šis motinos pagalbos šauksmas pažadina Rauną – jis leidžiasi ieškoti į sekso vergiją parduotos lietuvės. Padėtį sunkina nepagaunamas, itin rafinuotai prostitutes žudantis serijinis žudikas...
Pirmoji trilogijos apie detektyvą Rauną knyga, pasirodžiusi 2013 m. spalį Danijoje, iškart tapo bestseleriu. Pirmą dieną buvo parduota 12 000 jos egzempliorių. Tai įprastas žanro ribas peržengęs psichologinis trileris.

   Mano nuomonė.Kažkaip pastaruoju metu nebemoku išsirinkti gerų detektyvų, o gal visus geriausius jau perskaičiau? Nemėgstu tokių neviltį varančių knygų, nemėgstu knygų apie moteris, pakliuvusias į sutenerių rankas. O čia dar pagrindinė veikėja lietuvaitė. Aišku, ši konkreti istorija baigiasi gerai, ji aplami tokios istorijos gali baigtis gerai, tačiau ,,ant dūšios" lieka slogutis. Prie girtaujančių policininkų jau įpratau - nes Haris Hūlė yra mano favoritas, - tačiau ši knyga tokia juoda, kad net teigiami herojai, priešingai nei kituose skandinavų detektyvuose, nekelia simpatijų. Todėl, jei nenorite susigadinti nuotaikos, neskaitykite. Be to, perskaičius tokį detektyvą, baisoka ir į Stokholmą važiuoti.
   Įvertinimas. 1  (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - būtina perskaityti).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą