Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2020 m. liepos 15 d., trečiadienis

Kevin Kwan Beprotiškai turtingi

  Viršelis. Kevin Kwan  Beprotiškai turtingi (Crazy Rich Asians), leidykla Tyto alba. 2020 m., iš anglų kalbos vertė Ligita Karsbo.
  Apie autorių. Kevin Kwan (Kevinas Kvanas) – iš Singapūro kilęs pasauliniais bestseleriais tapusios trilogijos apie nepaprastai turtingus azijiečius autorius. 2018 m. jis buvo įtrauktas į „Time" 100 įtakingiausių žmonių sąrašą. „Beprotiškai turtingi"– ironiška ir šmaikšti knyga, tapusi pasauline sensacija.
  Apie knygą. Tai romanas apie Azijos turtuolius, kurių gyvenimo mes negalime net įsivaizduoti: privatūs lėktuvai, skraidinantys į mergvakarį nuostabioje saloje, naujausios dizainerių kolekcijos Paryžiuje, auksu spindintys interjerai, prabanga ir pramogos kiekviename žingsnyje. Visame šiame pertekliuje užaugo Nikolas Jangas. Tačiau... jis dėsto Niujorko universitete, elgiasi ir atrodo kaip niujorkietis intelektualas. Ir susitikinėja su kolege Reičele Ču, net neįtariančia, kas iš tiesų yra jos draugas. Nuskridusi su Nikolu į jo gimtinę Singapūrą dalyvauti geriausio Niko draugo vestuvėse, ji tikėjosi pamatyti kuklius namus ir praleisti laiką su žmogumi, su kuriuo galbūt norėtų kada nors susituokti.
Tada ir paaiškėja, kad Nikas – vienos garsiausių ir turtingiausių Singapūro šeimų atžala, svajonių jaunikis. Ir jo gyvenimas atrodo kaip pasaka: vietoje namų – rūmai, vietoje kuklios šeimos – Azijos grietinėlė. O vestuvės, į kurias jie atskrido, yra keisčiausių, prašmatniausių ir labiausiai išlepusių pasaulio žmonių susibūrimas. Išsilavinusi ir paprasta Reičelė sukelia baisią sumaištį: kas ji? Iš kokios šeimos? Kuo ji sužavėjo Niką?
„Beprotiškai turtingi" įsuka į romantiškų įvykių ir neįtikėtinos prabangos sūkurį, kuriame viską valdo klanai, o seni turtai kovoja su naujais. Tai ironiška, auksu tviskanti azijietiška romantinė komedija.
  Mano nuomonė. Beprotiškai stora knyga apie nieką. Nežinau, kaip kitiems skaitytojams, bet man dar neįpusėjus knygos tapo nuobodu – tas pats per tą patį: mes pasiskolinsime jachtą, oi, jis turi lėktuvą, o aš neturiu, ai, kaip baisu, o ji prasčiokė profesorė ir ne iš tos Ču giminės, kurie turtingi ir t.t, ir pan. Ar įmanoma perskaityti daugiau nei 500 puslapių tokių paistalų? Man tai pasirodė neįveikiamas iššūkis (nors sugebėjau perskaityti 400 puslapių!), tad pasavau ir grąžinau knygą į biblioteką. Lai kiti skaito :)
  Įvertinimas: 1 (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - puiki).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą