Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2019 m. rugpjūčio 14 d., trečiadienis

Antanas Šileika Basakojis bingo pranešėjas

  Vienas sakinys. ,,Gyvenime nutinka daug liūdnų dalykų, bet pasitaiko ir juokingų." 203 p.
  Viršelis. Antanas  Šileika Basakojis bingo pranešėjas (The Barefoot Bingo Caller), leidykla Baltos lankos, Vilnius, 2018 m., iš anglų kalbos vertė Vitalijus Šarkovas, 232 psl.
  Apie autorių. Antanas Šileika (g. 1953) – angliškai kuriantis lietuvių kilmės Kanados rašytojas ir literatūros kritikas. Jo romanas „Pogrindis“ įtrauktas į „Globe and Mail“ 2011 m. geriausių knygų šimtuką, o apsakymų knyga „Pirkiniai išsimokėtinai“ pateko į 2015 m. Lietuvos Metų knygos rinkimų penketuką. Atsiminimų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“ penktasis autoriaus kūrinys.
  Apie knygą. „Basakojis bingo pranešėjas“ – tai žaismingi ir atviri, ironiški ir jaudinantys lietuvių emigrantų sūnaus atsiminimai apie dvi jo tėvynes: gyvenimą Kanadoje ir nuolatinį grįžimą – mintimis ar fiziškai – į Lietuvą nuo XX a. septintojo dešimtmečio iki šių dienų.
Savęs ieškantis paauglys Toronto priemiestyje, literatūrinį kelią pradedantis jaunuolis bohemiškame Paryžiuje, jau susiformavęs rašytojas, dėstytojas, už Lietuvos nepriklausomybę kovojantis žurnalistas – visi šie skirtingi autoriaus veidai atsiminimuose susilieja į vieną darnų paveikslą. Bingo salės ir griūvanti Sovietų Sąjunga, ministro pirmininko kabinetas ir Toronto bažnyčios rūsys – netikėčiausiose vietose ir situacijose autorius atranda ir talentingai užfiksuoja subtiliausius gyvenimo atspalvius, juokingas, liūdnas ar net tragiškas akimirkas. Tai nutrūktgalviški ir kartu išminties nestokojantys pasakojimai apie tapatybę, emigraciją, nuolatines namų paieškas, pašaukimą, darbą, šeimą ir meną.
  Mano nuomonė. Žaisminga epizodinių prisiminimų knygelė, kurioje kiekviena novelė supažindina skaitytoją su dar vienu įsimintinu autoriaus gyvenimo epizodu: kaip sužinojo geriausią vietą žvejoti ešerius, kaip dirbo bingo pranešėju, kaip lankėsi Paryžiuje, kaip atvyko į Lietuvą byrant SSSR. Tai nėra chronologine tvarka išdėstyti įvykiai, kuriuose dalyvavo autorius, tai greičiau nostalgija dvelkiančios prisiminimų nuotrupos, labiausiai įstrigę galvoje ir palikę pėdsaką širdyje. Šmaikščia plunksna parašytas tekstas ne kartą privertė mane nusišypsoti. Jei neieškote gilių minčių, o esate nusiteikę gerai praleisti vakarą su knyga – A. Šileikos prisiminimai yra kaip tik tai, ko jums reikia. 
Įvertinimas: 2 (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - puiki). 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą