Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2018 m. liepos 28 d., šeštadienis

Agnes Ravatn Paukščių tribunolas

Oficialiai. Agnes Ravatn Paukščių tribunolas (Fugletribunalet), 2017 m., Vilnius, leidykla ,,Svajonių knygos", serija Indigo, iš norvegų kalbos vertė Giedrė Rakauskaitė, 223 p.
Du žmonės, vyras ir moteris. Vieną slegia gėda, kitą – kaltė.
Kilus viešam skandalui, televizijos laidų vedėja Alisa Hagtorn nusprendžia dingti. Ji atsisako darbo televizijoje, palieka vyrą, butą ir išvyksta į nuošalią vietovę prie fjordo. Čia jai tereikės rūpintis apleistu sodu, tris kartus per dieną ruošti valgį ir nesipainioti po kojomis niūriam namų šeimininkui. Alisą tai tenkina, ji ir pati nenori atvirauti apie save. Ilgainiui, gyvenant po vienu stogu su mažakalbiu Sigiurdu Bage, kyla vis daugiau klausimų. Kas šis vyras, kodėl jis elgiasi kaip atsiskyrėlis, kur yra jo žmona? Dienos, belaukiant nežinia kur išvykusios Sigiurdo sutuoktinės, prisipildo nejaukios tylos. Slogios kartu praleistos valandos nejučia perauga į artimą dviejų žmonių ryšį.
Deja, netrukus paaiškėja, kad atpirkti praeities nuodėmes ne taip paprasta.
Juvelyriškai subtiliai kuriama įtampa. Nejučiomis imi krūpčioti. Nė nepastebi, kad širdis stabteli...

Puikus Nordisk noir pavyzdys.
The Big Issue

Mano nuomonė. Niekaip neapleidžia dvigubas jausmas: iš vienos pusės kiek banaloka, greitai skaitoma knygelė, iš kitos pusės - giliai atliepiantis žmogiškuosius giluminius jausmus (vienatvė, nerimas, nepasitikėjimas) kūrinys. Kaip kažkas iš rašančių pastebėjo, autorės kūryba primena kitą skandinavų rašytoją Karina Alvtegen.
  Gerai suregzta intriga bei paslapties išlaikymas kelia susidomėjimą kūriniu, o pamažu didėjanti įtampa kraują ima varinėti vis greičiau. Jausmas toks, kad va, tuoj tuoj kažkas nutiks, išaiškės paslaptis. O ta paslaptis nusikelia į kitą puslapį, ir taip iki knygos pabaigos. Dar viena detalė, palikusi gerą įspūdį, tai herojų sugretinimas su norvegų mitų personažais  - Baldru, Loki ir kitais. Pasitelkus mitus, kūrinys įgavo daugiau paslapties, mistikos, išryškino herojų charakterius. 
  Tiesa, yra kai kurių neišbaigtų vietų, pvz. kur ir kodėl dingo pardavėja? Aišku, galima spėti, įtarti,  modeliuoti, tačiau ar verta, jei jos buvimas ar nebuvimas nieko nesako apie herojus ir nekeičia situacijos.
  Apibendrinant galiu pasakyti, knyga gana įtaigi, skaityti smagu, tačiau ar išliks ilgam atmintyje, abejoju.

Įvertinimas. 2  (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - būtina perskaityti). 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą