Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2014 m. liepos 15 d., antradienis

Carmen Bin Ladin Mano gyvenimas Saudo Arabijoje: kita karalystės pusė

 
Vienas sakinys.  Kad ir kur eitų, su savimi jos visur nešėsi savo karalystę, - o ten būti aš nenorėjau.
 
  Žanras. Biografijos /memuarai.
  Viršelis. Carmen bin Ladin. Mano gyvenimas Saudo Arabijoje: kita karalystės pusė (Inside the Kingdom: My Life in Saudi Arabia), leidykla Alma littera, 2009 m., iš anglų kalbos vertė Leonas Judelevičius, 208 puslapiai.
  Apie autorių. Carmen bin Ladin gimė 1950 m. Lozanoje, Šveicarijoje. Jos tėvas buvo šveicaras, motina - persė. Studijuodama JAV susipažino su Yeslam bin Laden (Osamos bin Ladeno brolio). 1974 m. ištekėjo ir persikėlė gyventi į Saudo Arabiją. Susilaukė trijų dukterų: Vafos, Nadžijos ir Nur. 1988 m. su dukromis grįžo gyventi į Ženevą, kur pradėjo skirybų procesą su Yeslam bin Laden.  2004 metais išleido knygą ,,Mano gyvenimas Saudo Arabijoje: kita karalystės pusė".
  Siužetas. Carmen bin Ladin pasakojimas perkelia mus į vieną iš galingiausių, slapčiausių ir regresyviausių karalysčių pasaulyje. Autorė, ištekėjusi už Jeslamo Bin Ladino, atsidūrė didžiulio ir sudėtingo klano viduje, visuomenėje, kurios ji iki tol nepažinojo ir nesuprato. Knygoje pasakojamas šios moters gyvenimas Saudo Arabijoje, prisimenami rugsėjo 11-osios įvykiai.

„Pasakojimas, perkeliantis mus į pačią Saudo Arabijos valdančiosios klasės širdį ir į turto pertekusius Bin Ladenų genties patriarcho namus. Pinigai plaukia, moterys vertos kiek kupranugaris, tarnai – kur kas mažiau, alkoholis draudžiamas, plėšikams nukertamos rankos, viešpatauja vahabitų islamas, kuris su kiekviena diena vis stiprėja. Viduramžių dykumoje, su gausybe dolerių.
 Ji pabėgo iš klano, kovojo gelbėdama vaikus,  viešai pasmerkė Osamą ir kritikavo Saudo Arabiją – tai tikrai daug.“
LE FIGARO
 
„Kita karalystės pusė. Mano gyvenimas Saudo Arabijoje“ atskleidžia karčią Carmen Bin Ladin santuokos istoriją, drauge nuostabiai ryškiai kalba apie tai, koks yra gyvenimas griežčiausiose musulmonų pasaulio teritorijose... Autorės sąžiningumas, jautrumas kultūros detalėms ir nuoširdi pagarba kai kuriems jos arabams giminaičiams sustiprina jos žodžius, Tai ne kerštinga „išklosiu viską“ tipo knyga, o drąsios moters pasakojimas apie išsivadavimą atsisakant nepakantumo ir renkantis laisvę.“
TIME OUT NEW YORK
 
„Šešėliniai verslo sandoriai, kovos tarp brolių dėl valdžios, ryšiai su karališkąja šeima ir parama labiausiai ieškomam planetos teroristui... Savo knygoje Carmen atskleidžia gilias galingiausio Saudo Arabijos klano paslaptis.“
VSD

  Mano nuomonė. Knyga vienkartiniam pasiskaitymui ir gana paviršutiniškai pažinčiai su gyvenimu Saudo Arabijoje. Pasakymas, kad ,,savo knygoje Carmen atskleidžia gilias galingiausio Saudo Arabijos klano paslaptis“ tikrai neatitinka tiesos. Taip, knygoje pateikiami kai kurie arabų moterų gyvenimo niuansai, atskleidžiamas dvipusis turtingiausių arabų šeimų (daugumoje vyriškosios pusės)gyvenimas, šiek tiek praveriama širma, dengianti Bin Laden šeimos užkulisius - tik tiek. Parašyta lengvai skaitoma kalba, be pykčio ar pagiežos,  su moteriškais padejavimais: buvau jauna..., įsimylėjau..., jei būčiau žinojusi..., dėl savo dukryčių...  Manau, jei pasaulio nebūtų sudrebinę rugsėjo 11-osios įvykiai, ši knyga nebūtų parašyta. Ji atsirado iš poreikio apsiginti, įrodyti, kad autorė nepriklauso Bin Laden šeimos klanui, o ne iš poreikio praskleisti uždangą, skiriančią Saudo Arabiją nuo vakarų pasaulio. Tikėjausi kažko daugiau. 
 
  Įvertinimas. 2/5

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą