Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2014 m. rugpjūčio 15 d., penktadienis

Jo Nesbø Raudongurklė

 Vienas sakinys. ,,Viskas dabar šitaip - kuo tolimesnė praeitis,tuo arčiau ir ryškiau ji skleidėsi. Iš užmaršties iškildavo tai, ką atmintis slėpė metų metais, ko galbūt ir neprisimindavo. Tai, ką anksčiau perskaitydavo tik savo karo dienoraščiuose, dabar užsimerkęs akių tinklainės ekrane regėjo it filmą."
 Žanras. Kriminalinis trileris.
 Viršelis. Jo Nesbø ,,Raudongurklė"  (Rødstrupe), Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2009 m., iš norvegų kalbos vertėAgnė Petrauskaitė, 525 puslapiai. 
 Autorius. Apie autorių jau rašiau tinklalapyje http://sniegena.blogspot.com/2013/04/jo-nesb-gelbetojas.html
   Siužetas. 1942 metais žūva Danielius - tikra legenda tarp norvegų kareivių, tapusių Hitlerio armijos savanoriais. Po dvejų metų sužeistas kareivis, prisistatęs Danieliaus naudotu Ūrijos slapyvardžiu pabunda Vienos ligoninėje. Jis įsimyli slaugę, o jų meilės aidai atsiliepia daugiau nei po 50 metų.      1999-ieji. Siekiant užglaistyti Hario Hūlės tarnybos metu padarytą klaidą, jam suteikiamas inspektoriaus laipsnis ir jis perkialiams darbui į policijos saugumo tarnybą. Čia jam paskiriama nuobodi užduotis rūšiuoti ataskaitas, tačiau viena ataskaita apie itin reto ginklo įsigijimą jį sudomina. Pėdsakai veda link neonacių grupuotės, veikiančios visoje Norvegijoje, o pradedėtas tyrimas peržengia Norvegijos sienas bei priverčia klaidžioti po tamsiausius Norvegijos istorijos labirintus.
  2005 m. Hario Hūlės ciklo romanas Raudongurklė priražintas geriausiu visų laikų Norvegijos kriminaliniu romanu. Meniniu požiūriu šis kūrinys, pasak kritikų, - vienas ambicingiausių detektyvų skandinavų literatūroje. Tai jaudinanti istorija apie karą, meilę, išdavystę ir mislingas žmogžudystes.    (tekstas iš http://www.baltoslankos.lt/lt/knygos/grozineliteratura/detektyvai/raudongurkle)
   Mano  nuomonė. Vėl Jo Nesbø, vėl Haris Hūlė, vėl detektyvas. Didelis malonumas skaityti tokio pobūdžio knygas - puikus daugialypis  siužetas, siekiantis karo laikus ir aidu atsiliepiantis šiandien, protingas paniurėlis pagrindinis herojus Haris Hūlė bei nesibaigianti intriga. Pagrindinė detektyvinė mįslė įmenama, tačiau lieka daug klaustukų ir peno pamąstymams narpliojant šalutinius siužeto vingius. Tiesa, yra kai kurių herojų nelogiškų veiksmų, pvz. kuomet Hario kolegė Elena sužino, kad jos partneris yra nusikaltėlis, ji skambina Hūlei kelis kartus ir jo neradusi prašo perskambinti. Normaliai bet kuris žmogus išsakytų savo nuogastavimus į atsakiklį, o ne bergždžiai mėgintų daugelį kartų prisiskambinti. Aišku, tuomet siužetas būtų pasikreipęs kita linkme - čia jau autoriaus valia  herojų poelgius konstruoti pagal savo vizijas ir šokdinti juos pagal savo dūdelę:) Dar kartą sakau: ši knyga (o ir kitos šio autoriaus knygos) yra aukščiausios rūšies detektyvas, neleisiantis jums nuobodžiauti bent porą vakarų.
Įvertinimas. 5/5Komentarų nėra:

Rašyti komentarą