Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2018 m. balandžio 11 d., trečiadienis

Tess Geritsen Dvynės

  
 Vienas sakinys. Niekada nesame tokie nepažeidžiami, kaip įsivaizduojame.
 Oficialus pristatymas. Tess Geritsen Dvynės (Body double), leidykla Jotema, 2013 m., iš anglų kalbos vertė Paulina Kruglinskienė, 368 p.
   Tess Gerritsen gimė 1953 m. San Diego mieste, išeivių iš Kinijos šeimoje. Jos tikrasis vardas yra Terry, tačiau mes ją pažįstame literatūriniu slapyvardžiu - Tess Gerritsen. 1975 m. Terry Stanfordo universitete baigė antropologijos bakalauro studijas ir išvyko toliau studijuoti mediciną Kalifornijos San Francisko universitete. 1979 m. įgijo medicinos daktaro laipsnį, ištekėjo už Jacob Gerritsen, taip pat gydytojo, ir  persikėlė gyventi į Honolulu (Havajai), kur gimė  du jų sūnūs.
 T. Gerritsen toliau rašė, kūrybą derindama su gydytojos darbu. sulaukė išskirtinio skaitytojų dėmesio. Pagaliau įsitikinusi, kad jos pašaukimas yra literatūra, autorė atsidėjo vien tik kūrybai.
 Šiuo metu rašytoja gyvena  Camden, Meinas.
 
  Knyga tęsia detektyvės Ricoli ir daktarės Ailz detektyvų seriją. Daktarė Mora Ailz, grįžusi iš kelionės, prie savo namų pamato nužudytą moterį, kaip du vandens lašai panašią į save. Dar labiau sukrečia faktas, kad jųdviejų gimimo data ir kraujo grupė yra vienodos, o DNR tyrimas patvirtina, kad paslaptingoji antrininkė yra jos dvynė sesuo.
   Šios mįslingos žmogžudystės tyrimas padeda atskleisti kitų, vis šiurpesnių nusikaltimų virtinę ir driekiasi į praeitį. O siekdama išsiaiškinti painią tiesą apie save ir tapdama šios niūrios istorijos dalyve, Mora pirmiausiai privalo susirasti savo tikrąją motiną, kurios niekada nepažinojo...
  Mano nuomonė. Knygos įžanga mus nukelia keliais dešimtmečiais į praeitį, kur aprašomi  šiurpūs vaikų ,,žaidimai". Net oda pasišiaušia, suvokus, kaip lengvai jaunas žmogus gali pasiduoti kito įtakai ir kokios netikėtos gali būti pasekmės... Tačiau įtampa atslūgsta, kai autorė sugrąžina mus į šiandieną, o skaitymo malonumas kiek apmažėja, nes medicininės detalės man nelabai įdomios, o per kelias dešimtis puslapių užsitęsusios spėlionės, ar nužudyta moteris yra daktarės Ailz sesuo, ar ne - kai skaitytojui seniai pateiktas atsakymas - kelia nuobodulį. Tačiau galų gale daktarei  Ailz pripažinus, kad nužudytoji  yra jos sesuo, siužetas įgauna pagreitį (maždaug nuo 10 skyriaus) ir įtraukia skaitytoją į intrigų bei painiavos liūną. Ir tą intrigą sugeba išlaikyti iki galo, iki pat paskutinio puslapio.
  Neprastas detektyvas, tačiau skaičiusių visas Tess Geritsen knygas nuomone, tikrai ne pats geriausias. Ką gi, teks ir man susipažinti su Chirurgu, tuo labiau, kad šioje knygoje apie jį užsimenama ne kartą.
  Įvertinimas. 2  (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - būtina perskaityti).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą