Translate

Apie mane

Mano nuotrauka
Įdomios knygos, puikūs filmai, skanus maistas ir gera muzika, dar kelionės - tolimos ir artimos - dalykai,kurie praskaidrina mano kasdienybę. Džiaugiuosi galėdama visu tuo pasidalinti su Jumis.

2018 m. kovo 25 d., sekmadienis

Delia Ephron Sirakūzai


  Leidyklos „Tyto alba“ nuotr./Knygos viršelis
 Vienas sakinys. ,,Pasirodo, santuokos pagrindas gali būti įvairių rūšių. Viena jų yra melas"  289 p.

  Oficialus pristatymas. Delia Ephron Sirakūzai (Siracusa), leidykla Tyto alba, 2017 m., iš anglų kalbos vertė Aušra Stanaitytė-Karsokienė.
   Delia Ephron (Delija Efron) – amerikiečių rašytoja, dramaturgė ir scenarijų autorė, parašiusi scenarijų filmui „Jums žinutė" ir 15 knygų. „Sirakūzai" – naujausias jos romanas, sukėlęs tikrą audrą tarp kritikų ir skaitytojų. Tai deginantis, įtraukiantis ir prikaustantis romanas apie kelionę. Iš pradžių – į Sirakūzus, tačiau pasirodo, kad iš tikrųjų tai kelionė į savo ir kitų santuokos gelmes.
Iš tiesų tai turėjo būti atostogos.
Tačiau negalėdami atplėšti akių mes stebime, kaip dvi amerikiečių poros Sirakūzuose pamažu klimpsta į savo pačių apgaulių ir paslapčių voratinklį. Kaip negailestinga Sicilijos saulė apnuogina viską, ką jie bijojo prisipažinti net patiems sau.
Niujorkiečiai Maiklas ir Lizė atkeliauja į Italiją su savo draugais iš Meino – Finu ir Teilor bei liguistai drovia jų dukra Snou. Ir nuo pat pradžių aišku, jog atostogos – tai proga Finui ir Lizei pabūti dviese. Slapta aistra liepsnoja, pamažu degindama abiejų santuokų pamatus, ir aišku, jog katastrofa neišvengiama. Visi veikėjai meluoja tiek sau, tiek ir kitiems, viskas supainiota. O bomba po pamatais nepaliaujamai tiksi...
„Sirakūzai" – psichologinis romanas apie santuoką, apie apgavystes, kuriomis maitiname kitus ir save, apie tėvus ir vaikus, apie tai, ką padarome, norėdami santuoką išardyti ir ko griebiamės, norėdami ją išsaugoti. Apie skausmą, kurį sukeliame sau ir kitiems. Tai romanas kaip džiazas: savo įvykių versiją pasakoja kiekvienas iš veikėjų, o mes jaučiame, kaip nepaliaujamai kyla įtampa, versdama romaną trileriu.

  Mano nuomonė. Jei paėmę šią knygą į rankas tikitės pasakojimo apie Siciliją ar Sirakūzus, tai to tikrai nerasite. Sirakūzai čia tik fonas besirutuliojančiai dviejų šeimų skyrybų dramai. Pasakojimas vystomas iš keturių veikėjų pozicijų. Kiekvienas tą pačią situaciją mato ir išgyvena individualiai. Tačiau bendras visus vienijantis bruožas yra melas.
  Knyga įdomi tiek savo forma, tiek savo turiniu. Nėra knygoje daug veiksmo, turiu galvoje greitai besikeičiančias situacijas, tačiau emocinių išgyvenimų ir psichologinės įtampos - apstu. Keista, tačiau nei vieno šios knygos veikėjų negalima būtų priskirti prie teigiamų personažų, greičiau atvirkščiai, visi jie nemalonūs, net atstumiantys savo mintimis ir poelgiais. O gal juose atpažįstame dalelytę savęs, todėl ir nejauku. Labiausiai intriguojantis knygos personažas man buvo mažoji Snou. Vaikas, iš pirmo žvilgsnio liguistai drovus, bejėgis, tačiau būtent ji savo vidumi yra pati stipriausia,  manipuliuojanti visų jausmais ir poelgiais. Būtent ji, atrodo, yra visos šios istorijos varikliukas.

Įvertinimas. 2  (1 - neverta skaityti, 2 - gera, 3 - būtina perskaityti)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą